Monitoring IP

 

Dzisiaj już nie ma miejsc których nie dało by się monitorować, kamerę można schować w zasadzie wszędzie i można nią obserwować wszystko i w każdych warunkach. Kamery widzą nawet w całkowitej ciemności czy trudnych warunkach pogodowych w trakcie aktu wandalizmu, wyślą same materiał ze zdarzenia na dowolny adres poczty e-mail lub we wskazane miejsce.

Podniosą alarm jeśli zostaną zaatakowane i powiadomią nas kiedy obiektywy zostaną zasłonięte czy zamalowane.

Kamera IP jest pełnoprawnym i samodzielnym elementem monitorującym. W analogowej kamerze to wszystko wykonuje rejestrator lub dodatkowe oprogramowanie a kamery są tylko oczami.

 

Kamery IP charakteryzują się tym że wykorzystują do transmisji cyfrowej sieć Internet a podgląd i konfiguracja jest wygodna np. przez przeglądarkę internetową.

Dzięki temu możemy zbierać materiał z kilku oddalonych od siebie kamer w różnych miastach

zapewniając takiej kamerze jedynie dostęp do sieci Internet. Zarządzanie kamerami i całym systemem z jednego miejsca jest wygodniejsze a odległość nie jest dla nich przeszkodą.

Kamerę IP możemy podłączyć nawet do zwykłego routera w domu poprzez skrętkę taką jak do komputera. Niektóre kamery wyposażone są nawet w WiFi.

Mają wejście na kartę pamięci i wewnętrzną, wbudowaną pamięć która jest przydatna w przypadku przerwania połączenia sieciowego.

 

Technologia ta jest obecnie bardzo powszechnie wykorzystywana na użytek prywatny, w zakładach pracy a także do zapewnienia bezpieczeństwa w przestrzeni miejskiej.

Ta technologia połączona z naszym doświadczeniem i wiedzą stworzy inteligentny, bezpieczny i niezawodny system monitorujący. Zaufało nam już wiele firm i instytucji z którymi współpraca daje nam satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Copyright © 2014 l internew.pl. All rights reserved.