Administracja Serwery Sieci

Profesjonalnie zabezpieczony i skonfigurowany serwer to fundament, awarie związane ze źle skonfigurowaną aplikacją, zawieszający się serwer, aplikacja czy brak kopii zapasowych potrafi poważnie utrudniać prace albo ją całkowicie uniemożliwić, nie wspominając o bardzo pesymistycznych sytuacjach które się niestety zdarzają, takich jak utrata danych.

Serwery, sieci kabli i masa migających urządzeń sieciowych, ciągła ich administracja, konfiguracja oraz stała opieka to to czym zajmujemy się od dawna z pasją i zaangażowaniem.

Możemy zająć się zarówno istniejącymi maszynami, infrastrukturą czy urządzeniami jak również zaproponować coś zupełnie nowego.

Monitoring serwerów oraz urządzeń sieciowych trwa 24h/dobę, przez okrągły rok bez przerwy, o każdej awarii lub zdarzeniu potrzebującym interwencji jesteśmy dodatkowo powiadamiani SMS-em oraz mailem, a prace serwisowe wykonujemy głównie w nocy, w tzw. okienku serwisowym, czyli w godzinach od 02:00 do maksymalnie rana (chyba że klient sobie życzy inne godziny) Tak, aby nie musieć wstrzymywać pracy firmy, nawet nie musisz wiedzieć o awarii czy zdarzeniu.

Cała praca wykonywana jest zdalnie. A poza interwencjami w sytuacjach krytycznych, cała bieżąca troska o serwery ma na celu obniżenie ryzyka wystąpienia awarii, poprawę bezpieczeństwa lub zdrożenie nowych lepszych rozwiązań. Dużą wagę przykładamy do optymalizacji wydajności serwerów pod określone rozwiązanie.

Mniej pilne okresowe prace na serwerze również wykonujemy, o ile to tylko możliwe, poza godzinami jego największego obciążenia i wykorzystania, aby nasza obecność dla użytkowników była możliwie nieodczuwalna i dyskretna.

Jeżeli zastanawiasz się ile to kosztuje, to spokojnie! podchodzimy do każdego rozwiązania indywidualnie i razem z klientem ustalamy szczegóły. Zadzwoń żeby dowiedzieć się więcej.

Aha! Pamiętaj że doskonale wiemy, jak ważna jest elastyczność i dyspozycyjność w takich kwestiach, bo od tego zależy gwarancja bezpieczeństwa i pewność dobrze działających serwerów – w końcu sami z nich korzystamy...!

Copyright © 2014 l internew.pl. All rights reserved.